Anot E. Subelės, patyrus traumą labai svarbu pasirūpinti tinkama pagalba, antraip pasekmės gali būti jaučiamos dar ilgai, pavyzdžiui, net ir, rodos, nestipriai nikstelėta koja apie tai gali priminti dar ilgai. Jeigu skausmas nemažėja, geriausia nedelsiant pasikonsultuoti su gydytoju specialistu, kad šis galėtų pateikti rekomendacijas, kaip tinkamai pasirūpinti sužeista vieta, kokius pratimus greitesniam atsistatymui verta įtraukti arba visiškai vengti fizinio krūvio.
Dėmesys detalėms
„Augantis susidomėjimas fiziniu aktyvumu – džiuginanti tendencija, tačiau labai svarbu nepersistengti ir atsižvelgti į savo galimybių ribas. Daugelį motyvuoja iššūkiai ir turėti ambicingą tikslą tikrai sveikintina, tačiau prioritetu turėtų išlikti gera savijauta. Jeigu jaučiate, kad dar nesate pasiruošę nereikėtų imtis didesnės distancijos nei galite, svarbu judėti, gerinti asmeninius rezultatus, o ne lipti per galimybių ribas siekiant nubėgti vis daugiau. Norintiems išvengti traumų rekomenduojama pasirūpinti tinkama avalyne ir girdėti savo organizmo siunčiamus signalus“, – sako „If“ žalų specialistė.
Ji taip pat ragina bėgikus pasirinkti patogią bėgimo trasą, kurios nedrumstų aktyvus transporto eismas, geriausia planuoti maršrutą, kuris kerta kuo mažiau sankryžų ar šviesoforų. Mėgstantys bėgioti vakarais turėtų nepamiršti pasirūpinti atšvaitais.
Sportininkas primena kiekvieną treniruotę pradėti nuo lėto bėgimo – tai padės apšilti raumenims ir sumažins traumų tikimybę. Svarbu atkreipti dėmesį, kad bėgikams statiniai tempimo pratimai treniruotės pradžioje gali padaryti daugiau žalos nei suteikti naudos, todėl juos geriausia įtraukti tik jau po ramaus prasibėgimo.