Būtina nuvalyti langus, veidrodėlius, žibintus ir posūkio signalus, kad sniegas, ledas arba purvas neblogintų matomumo arba neslopintų ryškumo. Pasirūpinkite, kad automobilio numeriai būtų švarūs ir aiškiai matomi.
Prieš pradėdami valyti sniegą, užveskite automobilį. Tegu jis sušyla prieš kelionę.
Daugelis vairuotojų skubėdami nenuvalo sniego nuo automobilio stogo, tačiau tai padaryti būtina. Automobiliui šylant, sniegas ant stogo pradeda tirpti, o tai kelia pavojų jums ir kitiems. Stabdant ši sniego ir ledo šūsnis gali nuslysti ant priekinio stiklo ir uždengti vaizdą arba nuskrieti ant kitų automobilių.
4. Patikrinkite automobilio būklę ir įrangą
Šaltį ir drėgmę sunku ištverti ne tik žmonėms, bet ir automobiliams. Neigiama temperatūra gali sutrikdyti automobilio veikimą, paveikti padangų slėgį, akumuliatoriaus rodiklius ir variklio darbą.
Prieš leisdamiesi kelionėn žiemą, įsitikinkite, kad automobilis yra optimaliai tvarkingas: patikrinkite valytuvus, žibintus, akumuliatoriaus būklę ir skysčių lygį. Įsipilkite žieminio langų plovimo skysčio, kad nukritus temperatūrai sistema neužšaltų. Kad neužšaltų degalų žarnelės, palaikykite ne mažiau kaip puspilnį degalų baką. Taip pat būsite ramesni, jei netikėtai vėluos degalų tiekimas.
Kalbant apie padangas, pasirūpinkite, kad jos būtų tinkamos šiam metų laikui ir pernelyg nesusidėvėjusios. Lietuvoje privaloma važinėti su žieminėmis padangomis nuo lapkričio 10 d. iki kovo 31 d., o protektoriaus gylis negali būti mažesnis kaip 3 mm (pageidautina, didesnis). Jeigu gyvenate užmiestyje, geriau rinkitės dygliuotas padangas.
Galiausiai įsidėkite į automobilį netikėtose situacijose reikalingų įrankių komplektą. Žiemą nutikus nelaimei, tokie dalykai kaip ledo grandyklė, kastuvas, apklotas, žibintuvėlis, laidai dviejų automobilių akumuliatoriams sujungti ir negendantys užkandžiai gali labai praversti.