Kaip išvengti vagystės
Būsto draudimas kompensuos nuostolius įsilaužimo atveju. Tačiau vagystė nėra vien turto praradimas. Tai nemalonus ir ilgai trunkantis slogus pojūtis, kai žinai, kad po asmeninius daiktus rausėsi svetimi žmonės.
Atlikome eksperimentą: Kiek trunka žaibiška būsto vagystė?
Kaip apsisaugoti nuo vagių?
- Neskelbkite viešai, kada nebūsite namuose. Sudarykite, tokį vaizdą, kad esate namuose, netgi kai esate išvykę. Pasirūpinkite, kad kažkas iš kaimynų ar artimųjų nupjautų žolę vasarą ar nuvalytų sniegą žiemą bei ištuštintų pašto dėžutę.
- Pažymėkite daiktus policijoje. Daiktų žymėjimas atbaido vagis, ypač jei matomoje vietoje užklijuotas lipdukas, skelbiantis, kad daiktas yra pažymėtas ir užregistruotas policijoje. Taip pat sulaikius įtariamąjį, ir pas jį radus žymėtų daiktų, policija gali juos grąžinti tikriesiems savininkams.
- Draugaukite su kaimynais. Perspėkite patikimus kaimynus apie kuriam laikui paliekamus namus, kad galėtų reaguoti pastebėję įtartinų asmenų.
- Pasirūpinkite tinkamomis lauko durimis ir spynomis. Duris rakinkite visada, net jei esate namuose. Jei gyvenate pirmame aukšte, rakinkite ir langus, įsirenkite apsaugines grotas balkonuose.
- Nepalikite daiktų matomose, prieinamose vietose. Pavyzdžiui, terasoje ar balkone. Pasus, pinigus, brangenybes laikykite seifuose.
- Įsirenkite vaizdo stebėjimo kameras. Aiškiai matomos saugos sistemos, įskaitant kameras, efektyviausiai apsaugo nuo vagysčių.
Šimtaprocentinės apsaugos nėra, tačiau, norint sumažinti vagystės riziką saugumo priemonių imtis būtina. O išvengti didesnių nuostolių vagystės atveju padės būsto draudimas. Būkite budrūs, gyvenkite saugiai!