Nedegus audeklas
Šis audeklas yra pagamintas iš ugniai atsparios medžiagos. Tai geriausia priemonė malšinti gaisrui virtuvėje, kilusiam užsidegus riebalams (degantiems riebalams gesinti jokiu būdu negalima naudoti vandens, nes ugnis pašoks iki pat lubų!). Juo galima gesinti ir degančius buitinės technikos prietaisus, užsiliepsnojusius rūbus.
Gesinant gaisro židinį, jį būtina visiškai užkloti užklotu. Tai neleidžia patekti orui, ir ugnis nuslopsta.
Gesintuvas
Universalaus gesintuvo, tinkančio visų tipų gaisrams gesinti nėra. Pagal vartojimo paskirtį jie skirstomi į keturias klases: A (medis, tekstilė), B (degūs skysčiai), C (dujos) ir D (degūs metalai). Atkreipkite dėmesį, kas parašyta ant Jūsų turimų gesintuvų.
Pagal veikliąją medžiagą gesintuvai gali būti:
Efektyviausi ir universaliausi, kadangi tinka gesinti degančioms kietoms medžiagoms, skystam kurui, dujoms ir prietaisams, kuriuos veikia įtampa. Užpilde nėra vandens, todėl gesintuvą galima laikyti ir neigiamoje temperatūroje. Milteliai negadina daiktų ir juos nesunku nuvalyti. Miltelių gesintuvais leidžiama gesinti iki 1000 voltų veikiančius elektros prietaisus.
-
Angliarūgštės gesintuvai (užpildyti anglies dvideginio dujomis)
Toks gesintuvas tinka gesinti gaisrą patalpose, kuriose yra brangios technikos ir elektroninių prietaisų (laboratorijose, servisuose, telefono stotyse).
Tinka gesinti degantį medį, popierių, tekstilę, alyvą, benziną, plastmasę, riebalus, bitumą ir gumas.
Susipažinkite su gesintuvo naudojimo instrukcija vos tik įsigiję, nelaukite kol kils gaisras. Instrukciją rasite priklijuotą ant gesintuvo korpuso. Visų gesintuvų paleidimo būdas yra panašus: reikia nutraukti plombą ir ištraukti apsauginį kaištį, gesintuvo žarnelę su difuzoriumi nukreipti į gaisro židinį ir nuspausti rankenėlę. Užgesinę ugnį, stebėkite gaisravietę, kad ji vėl neužsiliepsnotų.