Ką apima būsto draudimas?
Būsto draudimas Jums padės pačiais įvairiausiais atvejais. Tačiau taip pat svarbu žinoti, kuo namų šeimininkai turėtų pasirūpinti iš savo pusės.
Praktiški patarimai, kaip geriausiai naudotis būsto draudimu.
Būsto draudimo naudą lengva suprasti kalbant apie didelių nuostolių nelaimes, tokias kaip vandentiekio avarija, gaisras, vagystė ar gamtos jėgų padaryta žala. Tačiau namuose nutinka ir smulkesnių bėdų, kurių žala taip pat gali būti kompensuojama. „If“ būsto draudimo ekspertas Tomas Sinkevičius pataria, kokiais rečiau pastebimais atvejais galima kreiptis į draudimą. O taip pat, ką svarbu žinoti, norint užsitikrinti tinkamą kompensaciją.
Maistas taip pat yra apdraustas
Taip, maistas irgi yra priskiriamas apdraustam namų turtui. Tad nutikus draudžiamajam įvykiui, grybų ir uogų, sviesto, dešros, lašinių ir uogienių nuostolius kompensuosime.
Tačiau alkoholiniams gėrimams standartinis būsto draudimas negalioja. Jei norite apsaugoti alkoholio kolekciją, pavyzdžiui, viskio dėžes iš Amerikos ar vienetinį vyną, jai siūlome atskirą draudimą.
Būsto draudimas apsaugo ir kiemo inžinerines sistemas
Jūsų kieme esantys inžineriniai tinklai, įskaitant ir laistymo sistemas, yra apdraudžiami. Todėl draudimas galios, jei, pavyzdžiui, automobiliu užvažiuosite ant laistymo sistemos purkštuko ir jį sulaužysite.
Tačiau požeminiai įrenginiai ir jų elementai nėra draudžiami nuo gedimų. Pasirūpinkite prieš žiemą visas tokias sistemas sutvarkyti, išleisti iš jų vandenį, užsandarinti.
Taip pat žiemą rūpindamiesi savo namais turime valyti ant stogo besikaupiantį sniegą. Žinoma, jei smarkūs krituliai apgadins stogo konstrukciją ar lietvamzdžius, draudimas ir šiuo atveju pagelbės.
Naudinga žinoti, kad...
Išvažiuojant ilgesniam laikui reikėtų informuoti draudimo bendrovę
Kai namai tušti, nedidelė bėda gali pridaryti didelių nuostolių.
Įsivaizduokite palengva varvantį vandentiekį, kurio nėra kam pastebėti keletą savaičių. Nors pirminė problema buvo nedidelė, nuostoliai išauga vien dėl to, kad namai buvo negyvenami. Atsižvelgiant į tai, yra tikimybė, kad nuostoliai nebus kompensuoti arba išmoka mažės.
Bet tokių nemalonumų išvegti paprasta. Tiesiog informuokite draudimo bendrovę, jei planuojate kuriam laikui palikti būstą negyvenamą. Rekomenduojame pranešti, jei išvykstate ilgiau nei trims savaitėms. Namai bus vertinami kaip ne nuolat gyvenamas būstas, o bendrovė galbūt pasiūlys papildomą draudimą, kad palikdami namus jaustumėtes užtikrintai.
Namo renovacija gali sumažinti draudimo įmoką
Namo renovacija visada bus įvertinama nustatant draudimo įmoką.
Pavyzdžiui, apdraudėte 1976 m. statybos namą, o šiemet apsiėmėte jį renovuoti: apšiltinote sienas, keitėte stogą, atnaujinote elektros įvadą, vamzdynus ar šildymo sistemą ir t.t. Tokiu atveju įrašome renovacijos metus ir draudimo įmoka sumažėja.
Žinoma, reiktų atkreipti dėmesį, kad namo būklę pagerina tik kapitalinis remontas. T.y. perdažius sienas ar padailinus interjerą draudimo rizika nesumažėja.
Siekiame padėti labiau
„If“ draudimo komandoje visada siekiame padėti labiau, nei įpareigoja taisyklės.
Tomas prisimena pavyzdį: „Prieš kelerius metus Vilniaus rajone dėl smarkaus snygio nuktrūko elektros laidai ir visas rajonas keturioms dienoms liko be elektros. Pagal draudimo taisykles, sutrikęs elektros ar dujų tiekimas nėra draudžiamasis įvykis, bet į klientą ištikusią situaciją žiūrime individualiai. Kai lauke –20 °C ir namas nešildomas, sprogs visi vamzdžiai. Atsižvelgę į tokias aplinkybes, atlyginome išlaidas už priemones (pvz., elektros generatoriaus nuoma ar pan.), kurios neleistų įvykti draudžiamajam įvykiui.“
Taip pat T. Sinkevičius primena, kad su „If“ draudimu gaunate paslaugą Pagalba namuose 24/7. Ši paslauga apima ir spynų atrakinimą, ir skubų santechniko iškvietimą sustojus šildymui, ir fizinę būsto apsaugą, atsitikus įvykiui (įsilaužimui ar panašiai). Jums nereikės ieškoti specialistų patiems: tiesiog paskambinkite numeriu +370 5 210 8800 ir padėsime Jums bet kuriuo paros metu.