Skaičiuojama, kad apie 25 proc. visų avarijų kyla dėl blaškomo vairuotojo dėmesio, todėl netinkamai automobilyje vežami gyvūnai kelia mirtiną pavojų ir gali būti avarijų ar avarinių situacijų priežastis. Svarbu, kad automobilio salone vežamas šuo, katė (ar kiti gyvūnai) turėtų suformuotus keliavimo automobiliu įpročius. Net jei kelionė trunka kelias minutes, gyvūnai neturėtų nevaržomai judėti automobilio salone, sėdėti ant priekinės sėdynės, vairuotojui ant kelių ar ypač jam prie kojų.
Kaip vežti šunį automobilyje? Keletas priemonių saugumui užtikrinti:
-
Petnešos ir saugos diržai
Didesni šunys turėtų būti vežami ant galinės sėdynės ir prisegti specialiomis petnešomis ar saugos diržais. Specialaus diržo sagtis segama į automobilio saugos diržo vietą. Gyvūnas jausis laisvai, galės žiūrėti pro langą ir minimaliai judėti.
Universalo bagažinė gali būti puiki vieta šuniui vežti. Svarbu, kad ši būtų atskirta nuo salono grotelėmis ar tinkleliu. Jei šuo dažnesnis kelionių palydovas, geriausia, kai bagažinėje yra įrengtas specialus narvas, kuris pritvirtinamas taip, kad nejudėtų. Kad šuo važiuotų minkštai, prisegus petnešomis ir saugos diržu, bagažinėje jam galima patiesti guolį. Tuomet stabdant ar kito staigaus manevro metu saugos sistema užsifiksuos ir apsaugos gyvūną nuo smūgio.
-
Narvelis ar transportavimo dėžė
Mažesnius šunis saugiausia vežti narvelyje ar specialioje transportavimo dėžėje su užraktu. Svarbu, kad narvelis ar dėžė būtų pritvirtinta ir staigaus posūkio ar netikėto stabdymo atveju nejudėtų. Tai galima padaryti tiesiog prisegant saugos diržu.