1. Išsiaiškinkite kelionės reikalavimus
Atostogų planavimas prasideda nuo supratimo, kur norite vykti ir kaip ten nukaksite. Ar galite pasiekti tikslą automobiliu, ar reikės skristi lėktuvu arba keltis keltu? Kelionė su augintiniu lėktuvu susijusi su daug daugiau formalumų, todėl įsigilinkite į konkrečių oro linijų taisykles, kad įsitikintumėte, jog jūs ir jūsų pūkuotasis draugas būsite įlaipinti be problemų.
Kai žinosite, į kurią šalį keliausite ir kokiomis transporto priemonėmis, laikas sudaryti visų būtinų dokumentų, mikroschemų ir vakcinų, skirtų jūsų augintiniui, sąrašą, taip pat išsiaiškinti vežėjo reikalavimus. Kai kurios šalys taip pat gali reikalauti kraujo tyrimų ir parazitų kontrolės įrodymų.
2. Apsilankykite pas veterinarą
Reguliarus lankymasis pas veterinarą apskritai yra gera praktika, tačiau jeigu planuojate kelionę su augintiniu, tai privaloma. Oro linijų bendrovės dažnai reikalauja sveikatos pažymos, įrodančios, kad jūsų katė arba šuo yra pasirengęs keliauti – kitaip į lėktuvą nepateksite.
Vis dėlto, neatsižvelgiant į pasirinktą keliavimo būdą, pirmiausia verta pasikonsultuoti su specialistu, kad išspręstumėte kylančius klausimus dėl augintinio savijautos keliaujant ir gautumėte patarimų, kaip palengvinti tokius nemalonius dalykus kaip judesio (jūros) liga ir kelionėje patiriamas nerimas. Pasinaudokite galimybe pasiteirauti apie visus papildomus vaistus, kurių gali prireikti jūsų kailiniuotajam kompanionui kelionėje.
Veterinaras taip pat bus vienintelis asmuo, kuris paženklins jūsų draugą mikroschema ir paskirs visas reikalingas vakcinas. Kadangi kai kurios būtinos procedūros gali užtrukti kelias dienas ar net savaites, neatidėliokite vizito pas veterinarą paskutinei minutei.
3. Pasirūpinkite komfortu ir saugumu
Kas nemėgsta keliaudamas jaustis patogiai ir saugiai? To reikia ir mūsų augintiniams. Taigi, jei nuspręsite į pasirinktą vietą skristi, jūsų šuniui arba katei tikrai reikės nešyklės. Dar kartą pasitarkite su savo oro linijų bendrove dėl konkrečių specifikacijų, kad įsitikintumėte, jog atitinkate jų reikalavimus.
Nešyklė taip pat gali būti naudinga keliaujant automobiliu, nes katė arba šuo gali pajusti norą pajudėti transporto priemonei važiuojant ir sukelti pavojų keleiviams ir sau pačiam. Supažindinkite augintinį su nešykle, pirmiausia namuose palikdami ją atidarytą; įdėkite vidun skanėstų ir mėgstamą paklotą. Gyvūnas išmoks nešyklėje atsipalaiduoti ir jausis mažiau įsitempęs, kai leisitės į kelionę.