Keliavimas su gyvūnais: 6 žingsniai pasiruošimui

Vasarą dažniau pagalvojame apie savaitgalio išvykas, atostogas arba ilgesnes keliones į užsienį. Augintinių savininkams dažnai iškyla dilema: išvykti ir sudaužyti gauruotojo bičiulio širdelę, ar atsisakyti kelionės ir kaip įmanoma geriau praleisti atostogas drauge su šuneliu ar kate namuose. Vis dėlto pastaruoju metu vis daugiau žmonių renkasi trečiąjį variantą: vežasi augintinius kartu, kad ir kur bekeliautų.

Šuo plaukia baidarėje kartu su šeimininku.

Kelionė su kailiniuotu draugu gali būti praturtinanti patirtis, kuri išliks atmintyje amžinai, tačiau sykiu reikalauja nemažai planavimo ir pasiruošimo. Nesvarbu, ar norite keliauti arti, ar toli, šie patarimai padės užsitikrinti, kad nuotykiai su augintiniu nekeltų įtampos ir jūsų bendra kelionė klostytųsi kuo sklandžiau.

1. Išsiaiškinkite kelionės reikalavimus

Atostogų planavimas prasideda nuo supratimo, kur norite vykti ir kaip ten nukaksite. Ar galite pasiekti tikslą automobiliu, ar reikės skristi lėktuvu arba keltis keltu? Kelionė su augintiniu lėktuvu susijusi su daug daugiau formalumų, todėl įsigilinkite į konkrečių oro linijų taisykles, kad įsitikintumėte, jog jūs ir jūsų pūkuotasis draugas būsite įlaipinti be problemų.

Kai žinosite, į kurią šalį keliausite ir kokiomis transporto priemonėmis, laikas sudaryti visų būtinų dokumentų, mikroschemų ir vakcinų, skirtų jūsų augintiniui, sąrašą, taip pat išsiaiškinti vežėjo reikalavimus. Kai kurios šalys taip pat gali reikalauti kraujo tyrimų ir parazitų kontrolės įrodymų.

2. Apsilankykite pas veterinarą

Reguliarus lankymasis pas veterinarą apskritai yra gera praktika, tačiau jeigu planuojate kelionę su augintiniu, tai privaloma. Oro linijų bendrovės dažnai reikalauja sveikatos pažymos, įrodančios, kad jūsų katė arba šuo yra pasirengęs keliauti – kitaip į lėktuvą nepateksite.

Vis dėlto, neatsižvelgiant į pasirinktą keliavimo būdą, pirmiausia verta pasikonsultuoti su specialistu, kad išspręstumėte kylančius klausimus dėl augintinio savijautos keliaujant ir gautumėte patarimų, kaip palengvinti tokius nemalonius dalykus kaip judesio (jūros) liga ir kelionėje patiriamas nerimas. Pasinaudokite galimybe pasiteirauti apie visus papildomus vaistus, kurių gali prireikti jūsų kailiniuotajam kompanionui kelionėje.

Veterinaras taip pat bus vienintelis asmuo, kuris paženklins jūsų draugą mikroschema ir paskirs visas reikalingas vakcinas. Kadangi kai kurios būtinos procedūros gali užtrukti kelias dienas ar net savaites, neatidėliokite vizito pas veterinarą paskutinei minutei.

3. Pasirūpinkite komfortu ir saugumu

Kas nemėgsta keliaudamas jaustis patogiai ir saugiai? To reikia ir mūsų augintiniams. Taigi, jei nuspręsite į pasirinktą vietą skristi, jūsų šuniui arba katei tikrai reikės nešyklės. Dar kartą pasitarkite su savo oro linijų bendrove dėl konkrečių specifikacijų, kad įsitikintumėte, jog atitinkate jų reikalavimus.

Nešyklė taip pat gali būti naudinga keliaujant automobiliu, nes katė arba šuo gali pajusti norą pajudėti transporto priemonei važiuojant ir sukelti pavojų keleiviams ir sau pačiam. Supažindinkite augintinį su nešykle, pirmiausia namuose palikdami ją atidarytą; įdėkite vidun skanėstų ir mėgstamą paklotą. Gyvūnas išmoks nešyklėje atsipalaiduoti ir jausis mažiau įsitempęs, kai leisitės į kelionę.

4. Leiskitės į trumpą bandomąją kelionę

Jei jūsų augintinis niekada niekur nekeliavo, apsvarstykite galimybę pirma leistis į keletą bandomųjų kelionių, kad pripratintumėte jį prie naujų ir nepažįstamų potyrių. Tai padės pamatyti jo reakciją į kelionę automobiliu arba nešykle, numatyti galimas problemas ar net suprasti, kiek sustojimų jums gali prireikti. Žinoma, šios bandomosios kelionės neduos daug naudos, jeigu didžiąją kelionės dalį skrisite.

Trumpesnės kelionės taip pat gali padėti jūsų kailiniuotiesiems kompanionams priprasti prie kitokios rutinos ir išmokti konkretaus elgesio. Pavyzdžiui, katės gali būti itin jautrios kelionėms, o katžolė gali jas nuraminti, tačiau pirmiausia turėtumėte patikrinti jų reakciją.

5. Išlaikykite pastovią rutiną

Gyvūnams, kaip ir žmonėms, labiau patinka laikytis įprastos dienotvarkės, todėl kelionėje stenkitės jos kuo labiau laikytis. Tuščias skrandis ir ilgas neveiklumo laikotarpis gali sukelti papildomą stresą ir nepatogumų šuniui arba katei, todėl suplanuokite šėrimo, tualeto ir prasimankštinimo sustojimus iš anksto ir taip dažnai, kaip reikia.

Prieš išvykdami, įsitikinkite, kad įsidėjote augintinio įprastą pašarą, vandens dubenėlį, skanėstus, žaislus, paklotus ir vaistus. Nepamirškite pavadėlio, ypač jei planuojate lankytis viešose vietose. Galiausiai apsvarstykite galimybę pasiimti su savimi naminių gyvūnėlių pirmosios pagalbos rinkinį ir bet kuriuo atveju užsirašykite kelių veterinarijos klinikų kontaktinius duomenis.

6. Atraskite gyvūnams draugiškas vietas

Nors mums atrodo, kad mūsų augintiniams niekas pasaulyje negali atsispirti ir jie turėtų būti įleidžiami visur, deja, taip nėra.

Planuodami kelionę, užsisakykite tokį būstą, kuriame leidžiama apsistoti su šunimis arba katėmis, ir įsitikinkite, kad jūsų augintinis ten galės jaustis kaip namie. Tas pats galioja ir kavinėms ir kitai planuojamai veiklai, pvz., žygeivių takams arba vietoms, kur vyksta renginiai. Pasidomėkite iš anksto naudodamiesi programėlėmis, pvz., „BringFido“ ir kitais internetiniais ištekliais, kad galėtumėte mėgautis visa veikla kartu.

Apsidrauskite, kad kelionė su augintiniu būtų rami

Kelionės su mylimu augintiniu – įdomi ir praturtinanti patirtis, kuri taip pat susijusi su tam tikra rizika. Nors puikiai pasiruošus, kad kelionėje būtų smagu ir jums, ir jūsų augintiniui, kartais įvykiai gali pasisukti neplanuotai: augintinis gali susižaloti, susirgti ar net pasimesti.

Kai jūsų geriausiam bičiuliui nutinka kas nors netikėto, bus ramiau, jei žinosite, kad esate jį apdraudę. Augintinių draudimas gali padėti padengti įvairias išlaidas, jei jūsų gyvūnėliui prireiks pagalbos. Prieš kelionę patikrinkite sudarytą draudimo liudijimą ir įsitikinkite, kad jis galioja ir toje vietoje, į kurią vykstate.

Susiję puslapiai