3. Pagalvokite apie saugumą lauke
Pavasarį augintiniai linkę šiek tiek pamesti galvą, bet argi galima juos dėl to kaltinti? Kai saulė šviečia tiesiai į nosį, ir užplūsta gaivus pavasario oras, jų instinktai paima viršų, skatina uostyti, tyrinėti ir kartais net suėsti tai, kas mėtosi ant žemės. Norėdami užsitikrinti, kad šuo neprarytų ko nors nuodingo arba nenuklystų, galite naudoti tvirtą pavadėlį ir apykaklę su GPS sekikliu.
Jei turite kiemą, įsitikinkite, kad tvoros tvirtos, ir jose nėra jokių plyšių, per kuriuos galėtų prasmukti jūsų augintinis. Be to, patikrinkite, ar lauke neslypi kitų galimų pavojų. Pašalinkite aštrius daiktus arba cheminius pesticidus, kurie gali pakenkti augintiniui, ir įsitikinkite, kad neturite toksiškų augalų.
Katės pavasarį taip pat darosi aktyvesnės ir trokšta bendrauti su kitomis katėmis, todėl kai nesate šalia, nepalikite atidarytų langų ar durų. Jei jūsų pūkuotasis draugas itin mėgsta būti lauke, galbūt dėl papildomo saugumo verta prie antkaklio prisegti GPS sekiklį.
4. Užtikrinkite augintinio saugumą namuose
Pavasaris – tai laikas išvalyti namus ir įsileisti gaivaus oro, tačiau turint keturkojį, reikia būti ypač atsargiems su atidarytais langais. Troškimas patįsoti saulėkaitoje ir išsprukti laukan kartais gali baigtis nelaime – katė gali įstrigti pravertame lange arba net iškristi ir rimtai susižeisti.
Norėdami užtikrinti augintinio saugumą, niekada nepalikite jo be priežiūros šalia atidarytų langų. Taip pat pagalvokite apie papildomas priemones, neleidžiančias katei prieiti prie praviro lango ir pamėginti per jį išlįsti. Šiek tiek daugiau rūpesčio ir atsargumo labai daug reiškia, dedant pastangas, kad jūsų keturkojis būtų patenkintas ir nepatektų į bėdą.
5. Pasirūpinkite gyvūnėlio higiena
Augintiniai jau gerokai prieš mums išsitraukiant plonesnes striukes pradeda mesti storą kailį, kad prisitaikytų prie metų laikų pokyčių. Iš pradžių šėrimasis gali būti vos pastebimas, tačiau pavasariui įsibėgėjus, namuose ims matytis vis daugiau plaukų.
Norėdami padėti savo kailiniuotiems draugams jaustis patogiau šiltu oru ir išvengti perkaitimo, stenkitės reguliariai juos šukuoti. Maudynės taip pat gali pašalinti krentančius plaukus, alergenus ir nešvarumus. Būtinai įsitikinkite, kad naudojate augintiniui tinkamą šampūną. Ilgesnio kailio veislių atstovams galbūt verta užsakyti profesionalią grožio procedūrą, kurios metu bus patrumpintas kailiukas, ir augintiniai pasijus vėsiau. Galiausiai nepamirškite gyvūnėliui pakirpti nagus, nes ilgi nagai gali kelti diskomfortą ir apsunkinti vaikščiojimą.