Kaip pasirūpinti augintiniu artėjant pavasariui

Kai ima tirpti paskutiniai sniego likučiai ir pražysta pirmosios gėlės, tampa aišku, kad pavasaris jau ne už kalnų, o kartu su juo – ir daugybė iššūkių turintiesiems naminių gyvūnų. Įvairūs alergenai, vabzdžiai, aktyvus bendravimas ir visur slypinčios įvairios pagundos – tai tik keletas dalykų, su kuriais reikia susitvarkyti naujo sezono pradžioje.

Mergina lauke nešasi šuniuką.

Ilgos ir šiltos pavasario dienos reiškia daugiau galimybių smagiai praleisti laiką lauke. Tačiau pavasaris taip pat reikalauja imtis papildomų priemonių, kad jūsų katė ar šuo būtų pasiruošę besikeičiančiam metų laikui. Nesvarbu, ar kalbame apie katės, ar šuns sveikatą pavasarį, – truputis papildomo rūpesčio gali reikšti labai daug. Štai keletas darbų, kuriuos atlikę užtikrinsite, kad jūsų kailiniuotasis draugas laimingas ir sveikas mėgautųsi pavasariu.

1. Patikrinkite savo augintinio sveikatą

Pavasaris – puikus metas augintinio sveikatingumo patikrai. Tai padės laiku pasirūpinti reikalingais skiepais, nes tokios ligos kaip pasiutligė, maras ir įvairios virusinės infekcijos vis dar kelia grėsmę gyvūnams. Taigi, suplanuokite vizitą pas veterinarą, kad užtikrintumėte, jog jūsų augintinis būtų laimingas, sveikas ir pasiruošęs visoms pavasario linksmybėms.

O ar jūsų keturkojis draugas turi mikroschemą? Nuo 2021 metų Lietuvoje tai privaloma, ir pavasaris yra puikus laikas sutvarkyti visus formalumus. Prieš tai įsitikinkite, kad jūsų mylimas augintinis turi tapatybės dokumentus – implantuoti mikroschemą galima tik turint visus tvarkingus dokumentus.

Pavasarį augintiniams, kaip ir žmonėms, pat gali paūmėti alergijos. Žiedadulkės, žolė ir druskos nuo gatvių gali sukelti augintiniams čiaudulį, niežėjimą ir odos dirginimą. Reguliariai plaudami savo keturkojo draugo letenas, valydami jo guolį, žaislus ir drėgnu šepečiu šluostydami grindis, galite sumažinti alerginių reakcijų tikimybę. Jei pastebite, kad gyvūnas pernelyg dažnai kasosi, akys ašaroja arba yra paraudusios, pasitarkite su veterinaru.

Galiausiai, jei to dar nepadarėte, pagalvokite apie sterilizaciją: tai suteiks jums ramybę, kai jūsų augintinis lakstys lauke. Be to, kastravimas arba sterilizacija gali sumažinti įvairių sveikatos problemų riziką.

2. Apsaugokite augintinį nuo blusų, erkių ir kirminų

Sugrįžus šiltam orui ir sužaliavus žolei, tampa aktyvesni kenkėjai, tokie kaip blusos, erkės ir kirminai. Šie parazitai gali sukelti rimtų sveikatos problemų, todėl pasirūpinkite, kad jūsų katės ir šunys būtų saugūs leisdami laiką lauke. Pasitarkite su veterinaru ir kartu pasirinkite geriausią sprendimą: šampūną, lašus, apykaklę arba specialius vaistus.

Taip pat galite sumažinti grėsmę užsikrėsti parazitais nuolat pjaudami veją arba vengdami pasivaikščiojimų po aukštą žolę ar tankius miškus. Po pasivaikščiojimų apžiūrėkite savo augintinio kailį ir letenas. Jei radote erkę, skirkite laiko patikrinti ir savo drabužius, odą bei plaukus – su užkrečiamąsias ligas platinančiais vabzdžiais atsargumo niekuomet nebus per daug.

3. Pagalvokite apie saugumą lauke

Pavasarį augintiniai linkę šiek tiek pamesti galvą, bet argi galima juos dėl to kaltinti? Kai saulė šviečia tiesiai į nosį, ir užplūsta gaivus pavasario oras, jų instinktai paima viršų, skatina uostyti, tyrinėti ir kartais net suėsti tai, kas mėtosi ant žemės. Norėdami užsitikrinti, kad šuo neprarytų ko nors nuodingo arba nenuklystų, galite naudoti tvirtą pavadėlį ir apykaklę su GPS sekikliu.

Jei turite kiemą, įsitikinkite, kad tvoros tvirtos, ir jose nėra jokių plyšių, per kuriuos galėtų prasmukti jūsų augintinis. Be to, patikrinkite, ar lauke neslypi kitų galimų pavojų. Pašalinkite aštrius daiktus arba cheminius pesticidus, kurie gali pakenkti augintiniui, ir įsitikinkite, kad neturite toksiškų augalų.

Katės pavasarį taip pat darosi aktyvesnės ir trokšta bendrauti su kitomis katėmis, todėl kai nesate šalia, nepalikite atidarytų langų ar durų. Jei jūsų pūkuotasis draugas itin mėgsta būti lauke, galbūt dėl papildomo saugumo verta prie antkaklio prisegti GPS sekiklį.

4. Užtikrinkite augintinio saugumą namuose

Pavasaris – tai laikas išvalyti namus ir įsileisti gaivaus oro, tačiau turint keturkojį, reikia būti ypač atsargiems su atidarytais langais. Troškimas patįsoti saulėkaitoje ir išsprukti laukan kartais gali baigtis nelaime – katė gali įstrigti pravertame lange arba net iškristi ir rimtai susižeisti.

Norėdami užtikrinti augintinio saugumą, niekada nepalikite jo be priežiūros šalia atidarytų langų. Taip pat pagalvokite apie papildomas priemones, neleidžiančias katei prieiti prie praviro lango ir pamėginti per jį išlįsti. Šiek tiek daugiau rūpesčio ir atsargumo labai daug reiškia, dedant pastangas, kad jūsų keturkojis būtų patenkintas ir nepatektų į bėdą.

5. Pasirūpinkite gyvūnėlio higiena

Augintiniai jau gerokai prieš mums išsitraukiant plonesnes striukes pradeda mesti storą kailį, kad prisitaikytų prie metų laikų pokyčių. Iš pradžių šėrimasis gali būti vos pastebimas, tačiau pavasariui įsibėgėjus, namuose ims matytis vis daugiau plaukų.

Norėdami padėti savo kailiniuotiems draugams jaustis patogiau šiltu oru ir išvengti perkaitimo, stenkitės reguliariai juos šukuoti. Maudynės taip pat gali pašalinti krentančius plaukus, alergenus ir nešvarumus. Būtinai įsitikinkite, kad naudojate augintiniui tinkamą šampūną. Ilgesnio kailio veislių atstovams galbūt verta užsakyti profesionalią grožio procedūrą, kurios metu bus patrumpintas kailiukas, ir augintiniai pasijus vėsiau. Galiausiai nepamirškite gyvūnėliui pakirpti nagus, nes ilgi nagai gali kelti diskomfortą ir apsunkinti vaikščiojimą.

6. Palaipsniui ilginkite lauke praleidžiamą laiką

Po ilgos ir tingios žiemos viduje jūsų augintiniui gali reikėti laiko prisitaikyti prie ilgesnio buvimo lauke. Vietoj to, kad iškart, vos sušilus iki +10, leistumėtės į visos dienos žygį, pradėkite nuo trumpesnių pasivaikščiojimų ir palaipsniui ilginkite laiką lauke, leisdami savo augintiniui ugdytis ištvermę ir nepervargti.

Pavasaris taip pat suteikia daugiau galimybių stiprinti ryšį su šuneliu žaidžiant įvairius žaidimus, pavyzdžiui, atnešti nusviestą daiktą, kurie padeda stiprinti jų fizinę ir psichinę sveikatą. Gerą augintinio sveikatą puoselėja ir bendravimas su kitais keturkojais šunų parkuose ar specialiai organizuotuose žaidimų susitikimuose. Tik nepamirškite į iškylą visada pasiimti vandens, kad jūsų augintiniai neištrokštų, ypač vis šiltėjant orams.

 „If“ šuns arba katės draudimas – augintinio sveikata yra svarbiausia

Pavasaris – tai laikas, kai kartu su savo augintiniu daugiau laiko praleidžiame gamtoje ir grįžtame prie aktyvesnės rutinos. Vadovaudamiesi aukščiau pateiktais žingsniais, padėsite savo keturkojui draugui sklandžiai prisitaikyti prie kito metų laiko ir išlikti sveikam, mėgaujantis pavasario malonumais.

Atminkite, kad net jei imsitės visų atsargumo priemonių, gyvenime pasitaiko visokių netikėtumų, kurie gali sukelti grėsmę jūsų augintinio gerovei. Staigios traumos, ligos ar pabėgimas – nesvarbu, kas tai būtų, jūs jausitės daug ramesni dėl savo katės ar šuns sveikatos pavasarį, jei iš anksto apdrausite gyvūnėlį „If“ augintinio draudimu. Be to, nepamirškite pasirūpinti savo pačių saugumu ir apsvarstykite galimybę į savo draudimo portfelį įtraukti ir draudimą nuo nelaimingų atsitikimų.

Galite pasirinkti tokį draudimo variantą, kuris geriausiai tinka jūsų keturkojo ir jūsų pačių gyvenimo būdui. Jeigu kas nors nutiks, galėsite lengvai pateikti prašymą atlyginti žalą savitarnoje „Mano If“ arba mobiliojoje programėlėje„If Mobile Baltics“.

Kiti straipnsniai