1. Skirkite daugiau dėmesio apšilimui
Šaltu oru raumenys, sausgyslės ir raiščiai labiau įsitempia, todėl apšilimas tampa dar svarbesnis. Prieš bėgimą atliekant dinaminius tempimo ir lengvus jėgos pratimus, pagerėja kraujotaka, suaktyvinamos pagrindinės raumenų grupės, širdis ir plaučiai paruošiami energingesnei veiklai.
Pirmiausia prieš išeidami iš namų apšilkite ir pakelkite širdies dažnį. Galite pasimankštinti, pvz., pamojuoti kojomis, klubais pasukti ratukus, padaryti įtūpstų – tinka viskas, kas leidžia pasijusti judresniems. Skyrus keletą papildomų minučių apšilimui, pirmosiomis minutėmis bus lengviau bėgti ir sumažinsite traumų riziką.
Prieš išeidami į lauką, pasitikrinkite, kokios oro sąlygos ir dėvėkite pakankamai sluoksnių, kad nesušaltumėte. Rinkitės kvėpuojančius, vėjui ir vandeniui nepralaidžius drabužius. Ypač svarbu, kad būtų šilta kojoms, rankoms ir galvai, todėl negailėkite pinigų treniruočių pirštinėms, termokojinėms ir galvos apdangalams (kepurei ar flisinei galvos juostai).
2. Būkite matomi ir saugūs
Jei bėgiojate sutemus ar esant prieblandai, didžiausią prioritetą teikite saugumui. Žiemą dažnai matomumas yra prastas, todėl rinkitės šviesą atspindinčius ir ryškių spalvų drabužius, kad būtumėte tikri, jog automobilių vairuotojai ir pėstieji ar dviratininkai jus pamatys. Taip pat galite nešioti ant galvos dedamą žibintuvėlį arba įsijungti jį telefone, kad būtumėte saugūs tamsiose vietose.
Sniegas ir ledas gali paversti takus ir šaligatvius slidžiais, nelygiais paviršiais, kurie gali būti pavojingi net paprasčiausiai einant. Tokiu atveju verta autis batus su grubesniu padu (pvz., „trail“ tipo bėgimo bateliai) arba užsidėti antpadžius su dygliukais, kad užtikrintumėte didesnį stabilumą. Apskritai stenkitės vengti apsnigtų takų, kad sumažintumėte kritimo riziką.
Žiemos metu saugumas turėtų būti svarbiausia, todėl nerizikuokite be reikalo, kai gatvės yra visiškai padengtos ledu arba siaučia pūga. Vietoje to naudokite bėgimo takelį arba tą dieną pakeiskite bėgimą kitokia treniruote.