3. Pasirūpinkite šildymu
Jaukumo pojūtis neatsiejamas nuo šilumos. Daugelis tradicinių vasarnamių neturi įrengtos šildymo sistemos, tačiau yra ne vienas būdas kilstelti kambarių temperatūrą šaltuoju metų laiku.
Įvertinę namo dydį ir turimą biudžetą, galite įsigyti elektrinių šildytuvų arba šildymo lempų. Tokia įranga greitai prišildo ir neužima pernelyg daug vietos. Pasvarstykite, galbūt verta įsirengti išmanųjį termostatą, kad galėtumėte įjungti šildymą nuotoliu, prieš atvykdami į vasarnamį.
Jeigu erdvės pakanka, o jūs norėtumėte suteikti vasarnamiui daugiau kaimiško žavesio, galite pastatyti nedidelę malkomis kūrenamą krosnelę. Įkurti ugnį užtruks šiek tiek ilgiau, jeigu nesate anksčiau to darę, tačiau bus šilta ir atrodys išties romantiškai.
4. Dekoruokite pagal sezoną
Kaip keičiate aprangą pagal skirtingus sezonus, taip ir jūsų vasarnamis gali atsispindėti skirtingus metų laikus. Vasarą pamerkite ką tik nuskintų gėlių, o žiemą papuoškite namuką kalėdiniais vainikais ar girliandomis.
Nesijaudinkite, jeigu savyje dar neatradote dekoratoriaus gyslelės. Vasarnamis – puiki vieta eksperimentuoti. Nebijokite derinti skirtingų rūšių viena kitą papildančių spalvų audinius ar suteikti antrą šansą namuose pabodusiam dekorui.
5. Įtraukite gamtos elementų
Vasarnamis turėtų būti vieta, į kurią atvykstama atsipalaiduoti, pabėgti nuo miesto triukšmo ir šurmulio, atrasti save. Kur dar lengviau tai pasiekti, jeigu ne gamtos apsuptyje? Gamtą dar labiau priartinsite vasarnamyje pastatę kelis vazonus su kambarinėmis gėlėmis arba pakabinę svyrančius augalus. Atkreipkite dėmesį, kaip žaluma atneša ramybės pojūtį.
Jeigu prie vasarnamio yra sklypas, įsirenkite nedidelę lysvę ir pasisodinkite gėlių arba prieskoninių žolelių. Vis dėlto, jeigu tai neįmanoma, visada galite auginti gėles loveliuose ant palangių, ir namai ims atrodyti žavesni ir jaukesni. Kai kurie augalai, pvz., viržiai, savo spalvomis džiugins ir vėlyvą rudenį.