1. Leiskite laiką lauke
Daugelis žmonių žiemą mėgsta įsitaisyti viduje su puodeliu arbatos ir geru filmu. Nors niekas nesiginčys, kad tai malonu, išlaikyti aktyvų gyvenimo būdą labai svarbu ir dėl kūno, ir psichikos sveikatos.
Nors pradžioje tai gali pareikalauti šiek tiek valios, aktyvi veikla lauke žiemą suteikia daug naudos:
- stipresnė imuninė sistema: leidžiant laiką lauke, net ir šaltu oru, gali sustiprėti imuninė sistema ir padidėti atsparumas ligoms;
- geresnė fizinė sveikata: bet kokia veikla žiemą dažnai reikalauja daugiau pastangų, todėl sudeginama daugiau kalorijų ir daugiau dirba raumenys;
- psichikos sveikata: užsiėmimai lauke žiemą gali padėti suvaldyti sezoninius nuotaikos svyravimus ir padidinti energijos lygį, nes gauname daugiau natūralios šviesos;
- streso sumažinimas: įrodyta, kad buvimas gamtoje mažina stresą ir nerimą;
- geresnis miegas: fizinė veikla lauke gali pagerinti miego kokybę ir padėti jaustis labiau pailsėjusiam bei energingam.
2. Išlikite aktyvūs ir išbandykite žiemos sporto šakas
Ar pastebėjote, kad po treniruočių dažnai apima džiaugsmas, energija ir pasitenkinimas? Sportuojant, ypač šviežiame žiemos ore, užplūsta hormonai, gerinantys tiek gerą fizinę, tiek psichinę savijautą. Kai leidžiatės sniegu padengtais šlaitais ar vaikštote apledėjusiais takeliais, jūsų kūnas išskiria endorfinus – natūralias skausmą malšinančius ir nuotaiką pakeliančius hormonus, kurie atsveria stresą ir nuovargį.
Šaltis dažnai būna ta priežastis, dėl kurios žmonės nesiryžta išbandyti žiemos sporto šakų, tokių kaip čiuožimas, slidinėjimas, snieglenčių sportas, žygiai, bėgimas ir kt. Tačiau viskas priklauso nuo tinkamos aprangos ir pasiruošimo. Prieš pasirinkdami naują žiemos hobį, išsiaiškinkite, kokios aprangos ir įrangos tam reikia, ir pradėkite palaipsniui – nuo mažesnių atstumų ir mažesnio intensyvumo treniruočių.
Net jei dar nesijaučiate pasirengę autis pačiūžas ar šokti ant snieglentės, išeikite iš komforto zonos nustatydami mažesnius tikslus. Pavyzdžiui, kasdien eikite trumpai pasivaikščioti, kartą per savaitę išsiruoškite į mini žygį arba tiesiog siekite kasdienio žingsnių skaičiaus. Jei pajusite teigiamą šių ne itin intensyvių užsiėmimų poveikį, ilgainiui galėsite padidinti jų dažnį ar intensyvumą.