Kuo svarbus civilinės atsakomybės draudimas
Nors šis draudimas nėra naujovė, tačiau ne visos įmonės žino šio draudimo esmę: civilinės atsakomybės draudimas atlygina nuostolius, padarytus kitų asmenų turtui ar sveikatai. Šis draudimas aktualus visiems, nes vykdant veiklą, gaminant ar parduodant produktus bet kada galima padaryti žalos kitiems. O potencialus galinčių nukentėti asmenų ratas – labai platus: tai gali būti klientai, partneriai, darbuotojai, kaimynai ir kiti.
Pavyzdžiui, daugybė nedidelių įmonių užsiima saulės elektrinių montavimu. Dėl montavimo metu pasitaikančių klaidų (kurios ne tokios jau retos) kyla nemenki nuostoliai. Vienas iš atvejų – tvirtinant saulės modulius sugadinta stogo danga. Kartais dėl to prireikia keisti visą kliento būsto stogą. Tai pat nemenka žala gali susidaryti pažeidus elektros instaliaciją, jei dėl to sugenda kliento namų apyvokos prietaisai. O štai toks kelių ar net keliolikos tūkstančių eurų nuostolis mažesnei įmonei gali būti tikrai skausmingas.
Žala teikiant paslaugas
Kaip rodo „If“ statistika, dažnai nuostolis padaromas ir teikiant paslaugas. Pavyzdys iš neseniai administruoto atvejo: dėl netinkamai sumontuotos santechnikos įrangos vanduo sugadino vonios baldus, užliejo ir kaimynus.
Tokio pobūdžio žalų daugėja ir dėl to, kad žmonės vis dažniau kreipiasi į įmones dėl patirtos žalos. Pavyzdžiui, jei susižeidė, paslydo ar susiplėšė paltą vaikščiodamas parduotuvėje, prekybos centre.
Darbdavio civilinė atsakomybė
Kiekvienai įmonei privalu suprasti ir darbdavio civilinės atsakomybės draudimą. Atvejai, kai tenka atlyginti žalą darbe nukentėjusiam ar žuvusiam darbuotojui, yra skaudžiausi ir finansiškai, ir morališkai. Darbo metu žuvus žmogui, darbdaviui gali tekti išmokėti šimtus tūkstančių už vaikų išlaikymą ir pan. Vien neturtinė žala kiekvienam asmeniui paprastai skaičiuojama dešimtimis tūkstančių.
Nekilnojamojo turto specifika
Nuomotojai vis dažniau prašo, kad nuomininkai apdraustų patalpas civilinės atsakomybės draudimu. Tačiau nekilnojamo turto savininkai turėtų atkreipti dėmesį, kad žalą kitiems galima padaryti ir turint nuosavas patalpas.
Pavyzdžiui, laiku nenuvalius nuo stogo varveklių, šie sužaloja praeivį. Arba dėl prastos patalpų elektros instaliacijos kilus gaisrui, apdega kaimyninis pastatas ar patalpos, netoliese stovėjusios transporto priemonės ar panašiai. Remiantis „If“ žalų administravimo duomenimis, neretai vėjas nuplėšia blogai pritvirtintą stogo skardą ir ji apgadina svetimą turtą.
Tad klientams, turintiems savo nekilnojamą turtą, pravartu įsitraukti civilinės atsakomybės draudimą į savo sąrašą.