Būsto ir turto draudimo atmintinė
Būsto ir turto draudimas nėra visur vienodas. Kad būtų paprasčiau, paruošėme atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus. O jei atsakymo į savo klausimą nerasite, parašykite mums.
Būsto ir turto draudimas nėra visur vienodas. Kad būtų paprasčiau, paruošėme atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus. O jei atsakymo į savo klausimą nerasite, parašykite mums.
Jūsų būsto ir turto draudimas padengs nuostolius jei būtų sugadintas ar pavogtas Jūsų turtas. Ir nors žinojimas, kad turite būsto draudimą ir nelaimės atveju bus viskuo pasirūpinta yra gerai, tačiau dar geriau yra bėdų išvengti arba bent žinoti, jog padarėte viską, kad to išvengtumėte.
Patarimai ir informacija, kaip galime patys apsaugoti namus
„If“ būsto draudimas turi 3 draudimo variantus - nuo didžiausių nuostolių galinčių sukelti rizikų iki plačias draudimo apsaugas turinčio draudimo, kuris gali apdrausti butą ar namą beveik nuo visko.
Drausdami būstą ir namų turtą visada pasidomėkite nuo ko draudžiate, ir kada draudimas negalioja.
Plačiau: būsto draudimo taisyklėse
Skaitydami taisykles, atkreipkite dėmesį, kad kai kurių daiktų draudimo apsauga yra siauresnė nei kitų, arba juos reikia apdrausti papildomai. Pavyzdžiui:
Sumokėdami draudimo įmoką, patvirtinate, kad draudimo polise nurodyti teisingi duomenys ir susipažinote su draudimo taisyklėmis. Todėl svarbu, kad draudimo polise būtų nurodytas teisingas būsto adresas, plotas, paskirtis, konstrukcijos tipas ir kiti duomenys.
Jei kažkas pasikeistų jau įsigijus draudimo polisą, būtinai mus apie tai informuokite, kad galėtume pakeisti draudimo sutartį ir apsauga galiotų.
Pavyzdžiui, jei išplėtėte savo gyvenamąjį namą, pastatydami priestatą – būtinai apie tai praneškite. Kitaip realus būsto plotas nesutaps su tuo, kuris nurodytas draudimo sutartyje, ir atsitikus įvykiui mes negalėsime padengti visų patirtų nuostolių, nes privalėsime juos skaičiuoti tik nuo to ploto, kuris nurodytas draudimo polise.
Turto draudime, atsitikus įvykiui, atlyginami patirti nuostoliai, o ne išmokama konkreti draudimo liudijime nurodyta draudimo suma. Taip draudimo išmokas skaičiuoja visos draudimo kompanijos Lietuvoje.
Draudimo liudijime nurodant draudimo sumą būna nustatytas maksimalus draudimo išmokos limitas, taigi, net jei įvykio atveju patirti realūs nuostoliai yra didesni nei draudimo liudijime nurodyta draudimo suma, išmokama tik šios sumos neviršijanti draudimo išmoka.
Nustatant draudimo sumą, būtina ją pasirinkti tokią, kad ji būtų ne mažesnė nei turto vertė viso poliso galiojimo laikotarpiu. Priešingu atveju, įvykus įvykiui draudikas apskaičiuodamas nuostolius turės teisę taikyti nevisiško draudimo sąlygas (LR Civilinio kodekso 6.999 straipsnis).
Svarbu: „If“ išduotas būsto draudimo liudijimas, kuriame nėra nurodyta konkreti draudimo suma, o nurodomas draudimo sumos apskaičiavimo būdas, visiškai atitinka Lietuvos banko poziciją dėl turto draudimo sutarčių (2016-04-18 sprendimo Nr. 241-83), kuriame bankams ir draudimo bendrovėms rekomenduoja atsisakyti draudėjo interesų neužtikrinančių ilgalaikių draudimo sutarčių, bei draudimo sutarčių su fiksuota turto draudimo suma. Lietuvos banko pozicijos dokumentą rasite šioje interneto svetainėje.
Atkreipkite dėmesį, kad draudimo taisyklėse nurodyti atvejai, kai turite informuoti apie pasikeitusias aplinkybes – t. y. padidėjusią riziką, pvz.: namuose pradėjote kapitalinį remontą ;nebegyvenate namuose nuolat; nebepratęsėte sutarties su apsaugos tarnyba ir pan.
Kai kuriais atvejais taikysime didesnę arba mažesnę išskaitą, nei nurodyta draudimo polise, pvz., remonto laikotarpiu visada taikysime ne mažesnę kaip 300 Eur išskaitą, o akinių sudaužymo atveju (pasirinkus „If super namai) išskaitos visai netaikysime. (Visi atvejai nurodyti draudimo taisyklėse ). Jeigu po įvykio nuspręsite turto neatstatyti ar neįsigyti naujo, taikysime specialias išmokos mokėjimo sąlygas.
Saugokite daiktų įsigijimo dokumentus, jeigu jų draudimo apsaugos apimtis siejama su jų amžiumi, pvz., telefonų, kompiuterių, papuošalų, šildymo katilo, brangesnių kaip 1 000 Eur daiktų ir kt. Visi atvejai nurodyti draudimo taisyklėse.
Kai kurioms rizikoms taisyklėse yra nustatyti draudimo išmokos apribojimai. Pvz., išmoka už sugedusius įrenginius iki 3 000 Eur, o už atimtus pinigus gatvėje iki 300 Eur.
Mūsų tikslas – atlyginti jums nuostolius sklandžiai ir tiksliai. Privalome atsakingai valdyti jūsų ir kitų savo klientų pinigus ir draudimo išmokas mokėti teisingai ir tinkamai todėl esame įpareigoti kiekvienu atveju išsiaiškinti įvykio aplinkybes ir objektyviai įvertinti patirtus nuostolius.
Kartais įvykio tyrimas ir žalos išmokėjimas gali užtrukti, jei įvykio aplinkybės neaiškios, reikia informacijos iš valstybinių institucijų ar išorinių ekspertų pagalbos nuostolių dydžiui nustatyti.
Žalos atlyginimo greičiui ir tikslumui įtakos turi ir tai, kaip greitai ir tiksliai gauname prašomą informaciją iš jūsų.