1. Apskaičiuokite visos savo technikos vertę
Ūkininkai kartais vis dar galvoja „geriau reguliariai atidėsiu pinigų juodai dienai, nei įsigysiu draudimą“. Deja, kai nutinka netikėtas įvykis, pavyzdžiui, apgadinus traktorių, dažnai pritrūksta lėšų jam sutvarkyti. Tuomet tenka skolintis pinigų turtui atkurti ar suremontuoti.
Vienas būdų jaustis ramiau – apdrausti mobilią techniką. Pastarųjų penkerių metų „If“ žalų statistika rodo, kad didėja ne tik žalų skaičius, bet ir vidutinė draudimo išmoka. Ji šiuo metu siekia apie 4,5 tūkst. eurų. Be to, svarbu atsiminti, kad net ir ribotam laikui praradus techniką, galite patirti didesnių nuostolių dėl sustojusių darbų. Pasitaikius nelaimei, turėdami tinkamą draudimą galėsite atsitiesti greičiau.
Mobilios technikos draudimo skaičiuoklė
2. Pasidomėkite vagystės aptikimo sistemomis
Jei technikos vertė viršija kelis šimtus tūkstančių eurų, draudimo bendrovės paprastai reikalauja, kad ji turėtų radijo bangomis veikiančią vagystės aptikimo sistemą. Vienos populiarių – „Sherlog“, „Cobra Connex“ ar „Track guard“ apsaugos sistemos.
Tarp specializuotos įrangos savininkų vis labiau populiarėja ir įrenginiai su GPS sistema. Visgi GPS veiklos valdymo sistema ir radijo bangomis veikianti vagystės aptikimo sistema nėra tas pats. GPS signalus galima gana lengvai blokuoti elektroniniais trikdžių slopintuvais ir jų veiklą gali sutrikdyti izoliuotos erdvės, pvz., betoniniai garažai. O radijo signalų beveik neįmanoma trikdyti.
3. Mobilios technikos draudimas vs. kasko
Draudžiant mobilios technikos ar kasko draudimu, objektas (traktorius, miškovežis ar kita technika) apdraudžiamas nuo pagrindinių rizikų. Tai yra nuo gaisro, savaiminio užsiliepsnojimo, vagystės, žalos dėl stichinių nelaimių, medžio užvirtimo ir kt. Technika yra apdrausta eksploatacijos metu ir nenaudojimo atveju, kai stovi.
Lyginant mobilios technikos ir kasko draudimą, skiriasi apdraustos technikos paskirtis ir naudojimo vieta, nuo kurios priklauso apdraustos rizikos.
Kasko apdraudžiamos transporto priemonės, skirtos vežti žmones ar krovinius viešuosiuose keliuose. Pagrindinė rizika yra susijusi su dalyvavimu eisme (nuvažiavimas nuo kelio, susidūrimas su kita transporto priemone, įvairūs smulkūs įbrėžimai ir apgadinimai).
Tuo tarpu specialioji įranga yra naudojama miškuose, laukuose, statybvietėse, karjeruose ir kitose ekstremalesnėse vietose, kur smulkūs įbrėžimai ar apgadinimai yra kasdieninio darbo dalis. Tokios įrangos žalos paprastai yra susijusios su atliekamų darbų specifika (įklimpimas į gruntą, krovinių užkritimas, akmenų patekimas į kuliamąją, įvažiavimas į duobę laukuose ir pan.).